महिला जनप्रतिनिधिलाई क्षमता अभिवृद्दि तीन दिने तालिम सम्पन्न 

 

मेलम्ची । मेलम्ची नगरपालिकाको आयोजनामा भएको महिला जनप्रतिनिधिहरूलाई तीन दिने क्षमता अभिवृद्दि तालिम बिहिबार सम्पन्न भएको छ । कार्यक्रममा स्थानिय सरकार सञ्चालन ऐन,नेपालको संविधान ,महिला अधिकार,सामजिक क्षेत्रमा महिलाको भुमिका अबसर , लैङ्गिक समानता तथा सामाजिक समावेशिकरणको परिचय ,आबश्यकता,समावेशि बजेटको अबधारणा लगायतको बिषयमा प्रशिक्षण दिइएको थियो ।

तालिममा बजेट तर्जुमा प्रकृया, खरिद प्रकृया, खरिदका चरण,असल नेतृत्व,व्यक्तित्व विकास, मन्चमा कसरी बोल्ने,योजनाका चरणहरू को बिषयमा प्रशिक्षण भएको नगरपालिकाका कर्मचारी अम्बिका डोटेलले जानकारी दिनुभयो ।

No description available.

कार्यक्रमको अधिबक्ता कृष्ण घिमिरे ,केशबराज ढुङ्गेल,डा।अनन्तराम केसि, प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत अमृतकुमार धिताल, प्रशासकिय अधिकृत झपेन्द्रराज खरेल लगायतले सहजिकरण गर्नुभएको थियो । कार्यक्रममा महिला बालबालिका तथा सामाजिक समावेशिकरण शाखाको महिला विकास निरिक्षक राधा कार्कि र मेलम्ची नगरपालिका कर्मचारि अम्बिका डोटेलले गर्नुभएको थियो ।

कार्यक्रममा नगर प्रमुख आइतमान तामाङले निर्वाचित भइसकेपछि तेरोमेरो गर्न नहुने बताउनुभयो । उहाँले जनप्रतिनिधि भनेको साझा ब्यक्ति हुनेभएकाले यो पार्टीको त्यो पार्टीको भनेर भेद्भाव गर्न नहुने बताउनुभयो । उहाँले तालिममा सिकेका कुराहरुलाई वडामा गएर लागुगर्न समेत आग्रह गर्नुभयो ।

No description available.

कार्यक्रममा उपप्रमुख उमा प्रधानले महिलाले पनि अबसर पाएमा पुरुष सरह काम गर्नसक्ने दावि गर्नुभयो । उहाँले सभ्य,स्वस्थ, हिंसा रहित अपाङ्ग मैत्रि, महिलामैत्रि र बालमैत्रि नगर बनाई नमुना काम गर्ने उद्घोष समेत गर्नुभयो । उहाँलेसबै मिलेर हातेमालो गर्दै अगाडि बढ्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।

घर आगलागी हुदा रोल्पामा एक वृद्धाको मृत्यु

रोल्पा । रोल्पाको माडी गाउँपालिका-५ भावाङमा घरमा आगलागी हुँदा जलेर एक वृद्धाको मृत्यु भएको

महावीर पुनसँग गरेको सम्झौता सरकारले कार्यान्वयन गराेस्, पुस्तक पनि किनिदियाेस् : ईश्वरी घर्ती

काठमाडौं । नेकपा एमालेकी सांसद् ईश्वरी घर्तीले अभियन्ता वैज्ञानिक डा. महावीर पुनसँग गरेकाे

भक्तराज आचार्य कालजयी भजन र गीतहरुमा अमर रहनुहुनेछ : केपी ओली

काठमाडाैं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष तथा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्माले ओलीले वरिष्ठ गायक

बम्जनलाई पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउन अदालतको आदेश

काठमाडौं । अनुयायीलाई यौन हिंसा गरेको आरोपमा रामबहादुर बम्जनलाई पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउने

 सामाजिक सञ्जालमा हामी