दशैंको मुखमा मेयर बालेनको निर्णयले लाखौं लगानी डुबेको भन्दै व्यवसायीहरु आक्रोशित​​​​​​​काठमाडौँ – नेपालीहरुको महान चाड दशैंकै मुखमा काठमाडौं महानगरपालिकाको निर्णयले लाखौं लगानी डुबेको भन्दै व्यवसायीहरु आक्रोशित भएका छन् ।

काठमाडौँ महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र साहले मापदण्डविपरीतका संरचनामाथि कारवाही गर्ने क्रममा व्यवसायीहरूको लाखौं लगानी डुबेको भन्दै व्यवसायी आक्रोशित भएका हुन् । महानगरपालिका र मेयर बालेन्द्र साहले सामानसमेत निकाल्न नदिएको र व्यवसायमा क्षति पुगेको भन्दै गुनासो गरेका छन् ।

नयाँ बानेश्वर व्यापार-व्यवसायी संघले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै कारवाही गर्ने क्रममा व्यवसायीहरूलाई प्रक्रियागत ढंगबाट उचित क्षतिपूर्ति तथा व्यवसाय स्थानान्तरणको लागि पर्याप्त समय उपलब्ध गराइदिन काठमाडौं महानगरपालिकासँग आग्रह गरेको छ ।

संघले काठमाडौं महानगरको साउन ३ गतेको सूचना तथा निर्णयलाई विचार गर्दा ‘सरकार पनि यति कठोर हुन्छ र ?’ भन्ने महसुस व्यवसायीहरूलाई भएको बताएको छ ।

संघले व्यवसायलाई स्थानान्तरण गर्दा व्यवसायको प्रकृति, लागत र अन्य लगानीको अध्ययन तथा आवश्यक क्षतिपूर्तिको लागि निजी क्षेत्रसहितको एक उच्चस्तरीय समितिको गठन गर्न विज्ञप्ति मार्फत माग गरेको छ । उच्चस्तरीय समितिको प्रतिवेदनका आधारमा पीडित व्यवसायीहरूलाई राहतस्वरूप क्षतिपूर्तिको व्यवस्थाको लागि पहल गरिदिन आग्रह गरेको छ ।

घरधनीले समयमा नै व्यवसायीहरूलाई सूचना नदिएको तथा दिएता पनि अस्पष्टरूपमा जानकारी भएको कारणले यो किसिमको भयावहको अवस्था सिर्जना भएको हो संघले जनाएको छ ।

विज्ञप्ति :

६ महिनामा ज्यान मुद्दाका ४ सय अभियुक्त समातिए

काठमाडौं। कर्तव्य ज्यान मुद्दा लागेका ४ सयभन्दा बढी अभियुक्त यो वर्षको छ महिना

सावित्राले च्याम्पिनयसिप फाइनल नखेल्ने

काठमाडौँ, साउदी अरेबियाको जेद्दामा भइरहेको वाफ वुमेन्स च्याम्पिनयसिप २०२४ मा सावित्रा भण्डारीले फाइनल

घर आगलागी हुदा रोल्पामा एक वृद्धाको मृत्यु

रोल्पा । रोल्पाको माडी गाउँपालिका-५ भावाङमा घरमा आगलागी हुँदा जलेर एक वृद्धाको मृत्यु भएको

टेरामक्स र वाइडबडी काण्डकाे अनुसन्धान अन्तिम चरणमा पुगेकाे छ : अख्तियार प्रमुख

काठमाडौं । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका प्रमुख आयुक्त प्रेम कुमार राईले टेरामक्स काण्डको अध्ययन-अनुसन्धान

 सामाजिक सञ्जालमा हामी