दशैंको मुखमा मेयर बालेनको निर्णयले लाखौं लगानी डुबेको भन्दै व्यवसायीहरु आक्रोशित​​​​​​​काठमाडौँ – नेपालीहरुको महान चाड दशैंकै मुखमा काठमाडौं महानगरपालिकाको निर्णयले लाखौं लगानी डुबेको भन्दै व्यवसायीहरु आक्रोशित भएका छन् ।

काठमाडौँ महानगरपालिकाका मेयर बालेन्द्र साहले मापदण्डविपरीतका संरचनामाथि कारवाही गर्ने क्रममा व्यवसायीहरूको लाखौं लगानी डुबेको भन्दै व्यवसायी आक्रोशित भएका हुन् । महानगरपालिका र मेयर बालेन्द्र साहले सामानसमेत निकाल्न नदिएको र व्यवसायमा क्षति पुगेको भन्दै गुनासो गरेका छन् ।

नयाँ बानेश्वर व्यापार-व्यवसायी संघले एक विज्ञप्ति जारी गर्दै कारवाही गर्ने क्रममा व्यवसायीहरूलाई प्रक्रियागत ढंगबाट उचित क्षतिपूर्ति तथा व्यवसाय स्थानान्तरणको लागि पर्याप्त समय उपलब्ध गराइदिन काठमाडौं महानगरपालिकासँग आग्रह गरेको छ ।

संघले काठमाडौं महानगरको साउन ३ गतेको सूचना तथा निर्णयलाई विचार गर्दा ‘सरकार पनि यति कठोर हुन्छ र ?’ भन्ने महसुस व्यवसायीहरूलाई भएको बताएको छ ।

संघले व्यवसायलाई स्थानान्तरण गर्दा व्यवसायको प्रकृति, लागत र अन्य लगानीको अध्ययन तथा आवश्यक क्षतिपूर्तिको लागि निजी क्षेत्रसहितको एक उच्चस्तरीय समितिको गठन गर्न विज्ञप्ति मार्फत माग गरेको छ । उच्चस्तरीय समितिको प्रतिवेदनका आधारमा पीडित व्यवसायीहरूलाई राहतस्वरूप क्षतिपूर्तिको व्यवस्थाको लागि पहल गरिदिन आग्रह गरेको छ ।

घरधनीले समयमा नै व्यवसायीहरूलाई सूचना नदिएको तथा दिएता पनि अस्पष्टरूपमा जानकारी भएको कारणले यो किसिमको भयावहको अवस्था सिर्जना भएको हो संघले जनाएको छ ।

विज्ञप्ति :

सताब्दी पुरूष सत्यमोहन जोशी रहेनन्

सताब्दी पुरूष सत्यमोहन जोशीको निधन भएको छ। आइतबार बिहान ७ बजेर ९ मिनेटमा

युक्रेनको पक्षमा नेपालको मतदान

संयुक्त राष्ट्रसङ्घको साधारणसभामा एक सय ४३ सदस्य देशले युक्रेनमाथि रुसले गरेको बर्बर र

नवौँँ राष्ट्रिय खेलकुद : दैनिक एक हजार तीन सय सुरक्षाकर्मी खटिने

कास्की, २७ असोज (रासस) : गण्डकी प्रदेशमा चार दशकको अन्तरालपछि आयोजना हुन लागेको

कांग्रेस केन्द्रीय कार्यसम्पादन समितिको बैठक शुक्रबार

नेपाली कांग्रेसको केन्द्रीय कार्यसम्पादन समितिको बैठक शुक्रबार बस्ने भएको छ । पार्टी केन्द्रीय