इन्द्रावती ५ लाई कृषि पशुपालनको पकेट क्षेत्रका रूपमा विकास गर्छु : आचार्यसिन्धुपाल्चोक । सिन्धुपाल्चोकको इन्द्रावती ५ लाई कृषि पशुपालनको पकेट क्षेत्रका रूपमा विकास गरिने भएको छ । वडाध्यक्ष शशिनाथ आचार्यले कृषि पशुपालनका निम्ति इन्द्रावती ५ उपयुक्त क्षेत्र भएकाले गाउँपालिकाले समेत विशेषरुपले हेरेको बताउनुभयो ।

बिहीबार नयाँपानी भूमि अधिकार कृषक समूहले स्थापना गरेको दुग्ध सङ्कलन तथा प्रशोधन केन्द्रको समुद्घाटन समारोहमा बोल्नुहुँदै वडाध्यक्ष आचार्यले इन्द्रावती ५ लाई कृषि तथा पशुपालनको पकेट क्षेत्र बनाउन पालिका वडा दुवैले विशेष भूमिका खेल्ने बताउनुभयो ।

अहिले वडामा धेरै गाई फार्म खोलेर व्यावसायिक ढङ्गले किसानहरू लागेको र कृषकहरूको प्रोत्साहनका लागि गाउँपालिकाले प्रतिलिटर ४ रुपैयाँले बढाएको बताउनुभयो । उहाँले दूधमा इन्द्रावती गाउँपालिकालाई नै आत्मनिर्भर बनाउने उद्देश्य रहेको बताउनुभयो । बाँदर बँदेलले लगाएको अन्नबाली सखाप पारे पछि जमिन बाझो राख्न बाध्य भएका किसानहरूलाई ‘‘कृषक प्रोत्साहन कार्यक्रम’’ मार्फत बाझो जमिनमा घाँस रोप्न लगाएर कृषि खेतीमा प्रोत्साहन गर्ने वडाध्यक्ष आचार्यले बताउनुभयाे ।

६ महिनामा ज्यान मुद्दाका ४ सय अभियुक्त समातिए

काठमाडौं। कर्तव्य ज्यान मुद्दा लागेका ४ सयभन्दा बढी अभियुक्त यो वर्षको छ महिना

सावित्राले च्याम्पिनयसिप फाइनल नखेल्ने

काठमाडौँ, साउदी अरेबियाको जेद्दामा भइरहेको वाफ वुमेन्स च्याम्पिनयसिप २०२४ मा सावित्रा भण्डारीले फाइनल

घर आगलागी हुदा रोल्पामा एक वृद्धाको मृत्यु

रोल्पा । रोल्पाको माडी गाउँपालिका-५ भावाङमा घरमा आगलागी हुँदा जलेर एक वृद्धाको मृत्यु भएको

टेरामक्स र वाइडबडी काण्डकाे अनुसन्धान अन्तिम चरणमा पुगेकाे छ : अख्तियार प्रमुख

काठमाडौं । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगका प्रमुख आयुक्त प्रेम कुमार राईले टेरामक्स काण्डको अध्ययन-अनुसन्धान

 सामाजिक सञ्जालमा हामी