इन्द्रावती ५ लाई कृषि पशुपालनको पकेट क्षेत्रका रूपमा विकास गर्छु : आचार्यसिन्धुपाल्चोक । सिन्धुपाल्चोकको इन्द्रावती ५ लाई कृषि पशुपालनको पकेट क्षेत्रका रूपमा विकास गरिने भएको छ । वडाध्यक्ष शशिनाथ आचार्यले कृषि पशुपालनका निम्ति इन्द्रावती ५ उपयुक्त क्षेत्र भएकाले गाउँपालिकाले समेत विशेषरुपले हेरेको बताउनुभयो ।

बिहीबार नयाँपानी भूमि अधिकार कृषक समूहले स्थापना गरेको दुग्ध सङ्कलन तथा प्रशोधन केन्द्रको समुद्घाटन समारोहमा बोल्नुहुँदै वडाध्यक्ष आचार्यले इन्द्रावती ५ लाई कृषि तथा पशुपालनको पकेट क्षेत्र बनाउन पालिका वडा दुवैले विशेष भूमिका खेल्ने बताउनुभयो ।

अहिले वडामा धेरै गाई फार्म खोलेर व्यावसायिक ढङ्गले किसानहरू लागेको र कृषकहरूको प्रोत्साहनका लागि गाउँपालिकाले प्रतिलिटर ४ रुपैयाँले बढाएको बताउनुभयो । उहाँले दूधमा इन्द्रावती गाउँपालिकालाई नै आत्मनिर्भर बनाउने उद्देश्य रहेको बताउनुभयो । बाँदर बँदेलले लगाएको अन्नबाली सखाप पारे पछि जमिन बाझो राख्न बाध्य भएका किसानहरूलाई ‘‘कृषक प्रोत्साहन कार्यक्रम’’ मार्फत बाझो जमिनमा घाँस रोप्न लगाएर कृषि खेतीमा प्रोत्साहन गर्ने वडाध्यक्ष आचार्यले बताउनुभयाे ।

काठमाडौं महानगरपालिकाले गर्यो तीन हजार बढी कुकुरको बन्ध्याकरण

काठमाडौं- काठमाडौं महानगरपालिकाले विगत दुई महिनाको अवधिमा तीन हजार चार सय ६९ सामुदायिक कुकुरको

त्रिभुवन विमानस्थलबाट १४ किलो अवैध सुन बरामद

काठमाडौँ ।भन्सार कार्यालयले त्रिभुवन विमानस्थलबाट बिहीबार राति १४ किलो सुनसहित एक जनालाई पक्राउ

सुख्खा बन्दरगाह भन्सारका शंकास्पद ३९१ कन्टेनरको भौतिक परीक्षण गरिने

काठमाडौं । वीरगञ्ज सुख्खा बन्दरगाह भन्सारमा अवैध रुपमा आएर बसेका ३९१ कन्टेनरको भौतिक

सतुंगलमा भन्सार छलेर ल्याएको १८ हजार ८५० केजी चिनी बरामद

काठमाडौँ । काठमाडौँको सतुंगलमा भन्सार छलेर ल्याएको चिनी फेला परेको छ । वाणिज्य,

 सामाजिक सञ्जालमा हामी