आगामी निर्वाचनमा एमाले दुई तिहाई सिट नजिते म राजनीतिबाटै सन्यास लिन्छु : खगराज अधिकारीकाठमाडौँ / नेकपा (एमाले) का नेता तथा पूर्व गृहमन्त्री खगराज अधिकारीले आगामी निर्वाचनमा एमाले एक्लैले दुई तिहाई बहुमत ल्याउने दाबी गर्नु भयो ।

बिहीबार काठमाडौँमा भएको साक्षात्कारमा बोल्दै उहाँले सङ्घ र प्रदेशको निर्वाचनमा एमाले एक्लैले दुई तिहाई बहुमत ल्याउने बताउनु भयो । त्यसरी लड्दा एमालेले दुई तिहाइ नल्याए आफू राजनीतिबाटै संन्यास लिन तयार रहेको घोषणा गर्नु भयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘एक्ला एक्लै लडे काँग्रेसले एक सिट पनि जित्दैन । अब काँग्रेस एक्लै लड्न नसक्ने भयो । काँग्रेस एक्लै लड्न आओस्, हामी दुई तिहाइभन्दा बढी सिटमा जित्छौँ । यदि हामीले दुई तिहाई भन्दा बढी सिट जितेनौँ भने म राजनीति छोडिदिन्छु ।’

अहिलेको पाँचदलीय गठबन्धन सरकारका कारण देश जटिल अवस्थामा पुगेको छ । ‘पेट्रोलियम पदार्थको मूल्यको कुरा गर्दा, घटाउनुपर्ने बेलामा १५, १५ दिनमा मूल्य समायोजन हुनुपर्नेमा अहिलेसम्म गरेको छैन । यसले प्रत्यक्ष रूपमा जनता महँगीको मारमा परेका छन् । उहाँले भन्नुभयो ।

उहाँले देशको परराष्ट्र नीतिमा अहिले गम्भीर चूनौति खडा भएको बताउनु भयो।

एमाले संखुवासभा अध्यक्षमा खड्ग राई सर्वसम्मत

संखुवासभा । नेकपा एमाले सङ्खुवासभाको अध्यक्षमा खड्ग बहादुर राई सर्वसम्मत निर्वाचित भएका छन्

महावीर पुनसँग गरेको सम्झौता सरकारले कार्यान्वयन गराेस्, पुस्तक पनि किनिदियाेस् : ईश्वरी घर्ती

काठमाडौं । नेकपा एमालेकी सांसद् ईश्वरी घर्तीले अभियन्ता वैज्ञानिक डा. महावीर पुनसँग गरेकाे

बरहथवा घटना : जयशंकरको शव तीन दिनदेखि घटनास्थलमै

सर्लाही । सर्लाहीको बरहथवामा प्रहरीले चलाएको गोली लागेर मृत्यु भएका जयशंकर साहको शव

राष्ट्रियसभा निर्वाचनका लाजि आज मतदाता नामावली प्रकाशन हुँदै

काठमाडौं । राष्ट्रियसभा सदस्य निर्वाचनका लागि आज मतदाता नामावली प्रकाशन गरिनेछ । निर्वाचन आयोगका

 सामाजिक सञ्जालमा हामी