युवा परिषद र माधब ढुंगेल : उत्तम अधिकारीयुवा परिषद र माधब ढुंगेल : कार्यालय र कर्मचारी बिना राष्टिय युवा परिषदको उपाध्यक्ष नियुक्त भैरहंदा चुनौतीका अनेकन चांङ्गहरुलाई पन्छाउदै कुशल ब्यबस्थापकीय क्षमता र सबैलाई समेट्न सक्ने नेतृत्व खुबी प्रस्तुत गर्दै एउटा नयाँ नाम, नयाँ निकायलाई छोटो अवधिमा देशैभरका युवाहरुले चिन्ने, देख्ने र बुझ्ने गरि बिकास गराउन सफल हुनु भएकोमा परिषदका सँस्थापक उपाध्यक्ष माधव ढुंगेललाई हार्दिक बधाई ज्ञापन गर्दछु । परिषद आज देशमा बिशौं बर्ष अघि स्थापित अन्य कुनै निकाय भन्दा बढी नै चर्चित, क्रियाशील तथा युवाहरुको बिश्वास र भरोसाको साथी बनेको छ ।
खासगरी नेपाली युवाहरुको क्षमता विकास, उनीहरु भित्र रहेको बिबिधतायुक्त खुबीहरुको प्रस्फुटिकरणमा प्रोत्साहन, युवा उमेर प्रवेस गर्दैदेखी नेतृत्व विकासमा पहलकदमी, शिक्षा, खेलकुद र स्वास्थ्य क्षेत्रमा युवाहरुको चासो पैदा गर्न परामर्श, देशको संसदीय लोकतान्त्रिक प्रणालीबारे युवाहरुलाई अभ्यस्त गराउने उदाहरणीय शुरुवात, जहाँ युवा त्यहाँ युवा परिषदको अवधारणामा स्थानीय पालिका तहसम्म युवा परिषदको बिकास,विस्तार र ब्यबस्थापन, नेपाली युवाहरुमा उद्यमशीलता विकासका लागि आवस्यक परामर्श, उद्यमी तालिम, सिपमुलक तालिम र सहुलियतपूर्ण कर्जाका लागि बैंकहरुसंग समन्वय समेत गरि नेपालमै केहि गर्न सकिन्छ भन्ने भावना जागृत गर्न ढुंगेलको नेतृत्वमा परिषद सफल भएको छ ।
नवप्रवर्तन केन्द्र निर्माणको लागि परिषदले लिएको नेतृत्वदायी समन्वयकारी भूमिका आफैंमा नव युवाहरुको निम्ति एउटा नविन कदमको रुपमा रहेको छ ।
त्यसैगरी, अलग अलग क्षेत्रका युवाहरु परिषदको परिधि भित्र अटाउन् भन्ने उद्देश्यले बिभिन्न क्षेत्रका युवाहरुको अलग अलग सञ्जाल गठन गरि तिनलाई परिषद मार्फत पहिचान प्रदान गरेर युवा परिषदलाई समृद्ध र सबैको साझा बनाउन भएको उत्कृष्ट प्रयासको प्रशंसा गर्नै पर्दछ ।
बिशेष गरि, बैदेशिक रोजगारीका क्रममा लामो जीवन बिदेशमा व्यतित गरि रेमिटेन्स मार्फत राज्यको अर्थतन्त्र मजबुतीकरणमा अतुलनीय योगदान गरि स्वदेश फर्केका युवाहरुको अन्यौलता, असंगठित अवस्था, राज्यबाट कुनै किसिमको सम्बोधन र कार्यक्रमिक सहयोग नभैरहेको सन्दर्भमा स-साना समुहमा छलफल गर्दै पहिचान खोजिरहेका रिटर्नी माइग्रेन्टहरुलाई बिश्वास र भरोसा गरेर रिटर्नीहरुलाई प्रवासबाट आर्जित सिप, अनुभव र पूंजीको सदुपयोगीतामा प्रोत्साहन गर्दै राज्यद्वारा सम्बोधन गराउन र कार्यक्रम घोषणा गराउन जुन भूमिका राष्ट्रिय युवा परिषदको कार्यकारी उपाध्यक्षको रुपमा माधब ढुंगेलले निर्वाह गर्नुभयो त्यसको लागि सिंगो रिटर्नी माइग्रेन्ट अभियानको तर्फबाट परिषद र माधब ढुंगेल सदा सम्झनामा रहिरहनेछन् । तिनै प्रोत्साहन, समन्वय र सहयोग मार्फत आज देशका बिभिन्न भूगोलमा रिटर्नी माइग्रेन्ट युवाहरुले कतै स-साना समुह र कतै ठुला समुहमा मिलेर सामुहिक लगानीका गर्व गर्न लायक परियोजनाहरु संचालन गरिरहनु भएको छ ।
परिषदलाई प्राप्त न्यून श्रोतको अधिकतम उपयोग गर्दै र सरकारी निकाय, बिकास साझेदारहरु, संघसँस्थाहरु, सरकारी तथा नीजी बैंक, सहकारीहरु, स्थानीय तह संग समेत सहकार्य र समन्वय मार्फत यस बिचमा राष्ट्रिय युवा परिषदले जुन ढंगले आफुलाई परिचित र स्थापित गराएको छ त्यो आफैंमा गर्विलो इतिहास बनेको छ ।
राज्यका प्रमुख नेतृत्वसंग निडर भइ प्रष्टताका साथ युवामुखी कार्यक्रम निर्माण र कार्यान्वयनका लागि सबैले देख्ने बुझ्ने गरि ढुंगेलले गर्नुभएको प्रयासहरुले राष्ट्रिय युवा परिषदलाई भोलिका दिनसम्म मार्गनिर्देशन गरिरहने छ ।
सरकार परिवर्तन संगै निकायका प्रमुखहरु परिवर्तन गर्ने चलन स्थापित भैसकेको सन्दर्भमा ढुंगेल बाहिरिनु नौलो कुरा रहेन तर समग्र काम र योगदानको मुल्यांकनको शुरुवात कहिलेबाट हुन्छ भन्ने प्रश्न चाहिं उठ्नु स्वाभाविक हो । राजनीतिक नियुक्ति भन्दैमा सक्षम र असक्षमलाई एकै नजरले हेर्नु असल राजनीतिक चरित्र हुँदै होइन । परिषदले आगामी दिनमा कस्तो नेतृत्व पाउला त्यो त हेर्नै बाँकि छ तर ढुंगेलले अत्यन्तै मिहिनेत र इमान्दारिताका साथ निर्माण गरेको बाटोमा हिड्न सके परिषदले आफ्नो छविलाई बचाई राख्न र अझै बिकसित स्वरूप प्रदान गर्न सक्नेछ ।
यस बिचमा राष्ट्रिय युवा परिषदको कार्यकारी उपाध्यक्षमा रहँदा माधब ढुंगेलसंग जे जस्ता सहकार्य भए ती सबै मिठो सम्झनाको रुपमा रहिरहने छन् । नेपालका सरकारी निकायहरुमा राष्ट्रिय युवा परिषद हामीले मायाँ गर्ने सँस्थाको रुपमा रहेको छ । परिषदका कर्मचारीको हँसिलो र नरम स्वभाव तथा मित्रतापूर्ण व्यवहार अन्य कार्यालयका कर्मचारीले पनि सिक्दा राम्रो हुनेछ ।

उत्तम अधिकारी 

भक्तराज आचार्य कालजयी भजन र गीतहरुमा अमर रहनुहुनेछ : केपी ओली

काठमाडाैं । नेकपा एमालेका अध्यक्ष तथा पूर्व प्रधानमन्त्री केपी शर्माले ओलीले वरिष्ठ गायक

काठमाडौं महानगरले खोस्यो प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतको गाडी

काठमाडौं। काठमाडौं महानगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत वसन्त अधिकारीले चढ्दै आएको सरकारी गाडी महानगरपालिकाले खोसेको

भारतबाट भन्सार छलेर ल्याएको ७ वटा गाडीहरू बरामद

काठमाडौँ । भन्सार छलेर ल्याएको ७ वटा गाडी र एउटा मोटरसाइकल प्रहरीले बरामद गरेको छ

बम्जनलाई पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउन अदालतको आदेश

काठमाडौं । अनुयायीलाई यौन हिंसा गरेको आरोपमा रामबहादुर बम्जनलाई पुर्पक्षका लागि थुनामा पठाउने

 सामाजिक सञ्जालमा हामी