प्रत्यक्ष तर्फको उम्मेदवारी दर्ता असोज २३ गते, २६ गते अन्तिम नामावली प्रकाशन हुनेकाठमाडौं – आगामी मङ्सिर ४ गते हुने प्रतिनिधि र प्रदेशसभाको आगामी निर्वाचनको कार्य तालिका स्वीकृत भएको छ । आइतबार बसेको निर्वाचन आयोगको बैठकले कार्य तालिका स्वीकृत गरेको हो ।

सोमबार बसेको आयोगको बैठकले स्वीकृत गरेको निर्वाचन कार्य तालिकाअनुसार प्रत्यक्ष तर्फको उम्मेदवारी दर्ता असोज २३ गते भित्र  गर्नुपर्ने छ भने समानुपातिक उम्मेवारहरुको बन्द सूचि भने असोज २ र ३ गते भित्र आयोगमा बुझाइ सक्नुपर्ने छ । उम्मेदवारी दर्ता पश्चात् उम्मेदवारको अन्तिम नामावली असोज २६ गते प्रकाशन गरी २८ गतेदेखि मतपत्र छपाइ सुरु हुनेछ ।

आयोगले बन्द सूचिको प्रयोजनका लागि यही साउन ३० गतेसम्म कार्यालय स्थापना गरिसक्ने छ । आयोगको कार्य तालिका अनुसार असोज ११ मा निर्वाचन अधिकृतहरू नियुक्त गर्ने र असोज २१ भित्र निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय खोल्ने  छ भने कात्तिक २७ मा मतपत्र निर्वाचन क्षेत्रमा पुर्‍याउने योजना रहेको छ ।

समानुपातिकतर्फको बाहेक अन्य कार्य तालिकामा आवश्यकता अनुसार हेरफेर हुने आयोगले जनाएको छ ।

आयोगले असोज २८ गतेदेखि मङ्सिर १ गतेसम्म मतदाता शिक्षा, मतदान सामग्री ढुवानी, मतदान अधिकृत र सहायक मतदान अधिकृतको नियुक्ति, मतदान अधिकृतलाई निर्वाचन सामग्री हस्तान्तरण, उम्मेदवार तथा राजनीतिक दलको प्रचारप्रसार अवधि भनेको  छ ।

त्यसतै मङ्सिर १ गते राति १२ बजेबाट प्रचारप्रसारमा रोक लगाइने, मङ्सिर ४ गते बिहान ७ बजेदेखि साँझ ५ बजेसम्म मतदान हुने र मतदान सकिएकै दिनदेखि मतगणना सुरु हुने जनाएको छ ।

काठमाडौं महानगरपालिकाले गर्यो तीन हजार बढी कुकुरको बन्ध्याकरण

काठमाडौं- काठमाडौं महानगरपालिकाले विगत दुई महिनाको अवधिमा तीन हजार चार सय ६९ सामुदायिक कुकुरको

त्रिभुवन विमानस्थलबाट १४ किलो अवैध सुन बरामद

काठमाडौँ ।भन्सार कार्यालयले त्रिभुवन विमानस्थलबाट बिहीबार राति १४ किलो सुनसहित एक जनालाई पक्राउ

सुख्खा बन्दरगाह भन्सारका शंकास्पद ३९१ कन्टेनरको भौतिक परीक्षण गरिने

काठमाडौं । वीरगञ्ज सुख्खा बन्दरगाह भन्सारमा अवैध रुपमा आएर बसेका ३९१ कन्टेनरको भौतिक

नवौँँ राष्ट्रिय खेलकुद : दैनिक एक हजार तीन सय सुरक्षाकर्मी खटिने

कास्की, २७ असोज (रासस) : गण्डकी प्रदेशमा चार दशकको अन्तरालपछि आयोजना हुन लागेको

 सामाजिक सञ्जालमा हामी