प्रत्यक्ष तर्फको उम्मेदवारी दर्ता असोज २३ गते, २६ गते अन्तिम नामावली प्रकाशन हुनेकाठमाडौं – आगामी मङ्सिर ४ गते हुने प्रतिनिधि र प्रदेशसभाको आगामी निर्वाचनको कार्य तालिका स्वीकृत भएको छ । आइतबार बसेको निर्वाचन आयोगको बैठकले कार्य तालिका स्वीकृत गरेको हो ।

सोमबार बसेको आयोगको बैठकले स्वीकृत गरेको निर्वाचन कार्य तालिकाअनुसार प्रत्यक्ष तर्फको उम्मेदवारी दर्ता असोज २३ गते भित्र  गर्नुपर्ने छ भने समानुपातिक उम्मेवारहरुको बन्द सूचि भने असोज २ र ३ गते भित्र आयोगमा बुझाइ सक्नुपर्ने छ । उम्मेदवारी दर्ता पश्चात् उम्मेदवारको अन्तिम नामावली असोज २६ गते प्रकाशन गरी २८ गतेदेखि मतपत्र छपाइ सुरु हुनेछ ।

आयोगले बन्द सूचिको प्रयोजनका लागि यही साउन ३० गतेसम्म कार्यालय स्थापना गरिसक्ने छ । आयोगको कार्य तालिका अनुसार असोज ११ मा निर्वाचन अधिकृतहरू नियुक्त गर्ने र असोज २१ भित्र निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय खोल्ने  छ भने कात्तिक २७ मा मतपत्र निर्वाचन क्षेत्रमा पुर्‍याउने योजना रहेको छ ।

समानुपातिकतर्फको बाहेक अन्य कार्य तालिकामा आवश्यकता अनुसार हेरफेर हुने आयोगले जनाएको छ ।

आयोगले असोज २८ गतेदेखि मङ्सिर १ गतेसम्म मतदाता शिक्षा, मतदान सामग्री ढुवानी, मतदान अधिकृत र सहायक मतदान अधिकृतको नियुक्ति, मतदान अधिकृतलाई निर्वाचन सामग्री हस्तान्तरण, उम्मेदवार तथा राजनीतिक दलको प्रचारप्रसार अवधि भनेको  छ ।

त्यसतै मङ्सिर १ गते राति १२ बजेबाट प्रचारप्रसारमा रोक लगाइने, मङ्सिर ४ गते बिहान ७ बजेदेखि साँझ ५ बजेसम्म मतदान हुने र मतदान सकिएकै दिनदेखि मतगणना सुरु हुने जनाएको छ ।

नवौँँ राष्ट्रिय खेलकुद : दैनिक एक हजार तीन सय सुरक्षाकर्मी खटिने

कास्की, २७ असोज (रासस) : गण्डकी प्रदेशमा चार दशकको अन्तरालपछि आयोजना हुन लागेको

नयाँ प्रविधिमा पुराना फिल्म

नेपालमा फिल्म निर्माण (पोष्ट प्रोडक्सन), छायाङ्कनदेखि प्रदर्शनसम्म डिजिटल प्रविधिबाट हुने गर्दछ । नेपालमा

छुट्टाछुट्टै घटनामा दुईको मृत्यु

मकवानपुरमा छुट्टाछुट्टै घटनामा दुई जनाको मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयले जनाएको छ ।

सन्दीप लामिछाने एअरपोर्ट बाट पक्राउ

क्रिकेटको राष्ट्रिय टोलीका निलम्बित कप्तान सन्दीप लामिछानेलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । कतार